Anonim

Ето списък на най-дългите мачове в НХЛ, играни някога. Всички те изпаднаха в множество извънредни часове, за да уредят равенство в плейофите на Купата на Стенли. Игрите са изброени по ред от най-дългата до най-кратката, въпреки че никоя от тях наистина не може да се нарече „къса“.

24 март 1936: 116: 30 Минути извънреден труд

Детройт Червени крила 1

Монреал Марунс 0

Голът на Кал Брунето в шестия овъртайм период даде на "Червените крила" първата игра в полуфинал на най-добрите пет, а Детройт продължи да спечели Купата на Стенли.

3 април 1933 г.: 104: 46 минути за продължения

Кленови листа на Торонто 1

Boston Bruins 0

Това беше поредният шест извънреден маратон. Кен Дорати вкара решителната игра на най-добрият пет полуфинал. Торонто би загубил от Ню Йорк Рейнджърс на финала за купата на Стенли.

4 май 2000 г.: 92:01 Минути извънредно време

Филаделфия листовки 2

Питсбъргски пингвини 1

Голът на Кийт Примо обвърза серия от втория кръг в два мача във всеки пети продължения. Флаерите спечелиха следващите два мача, но вдигнаха серия от 3-1 в Ню Джърси, за да загубят финала на Източната конференция.

24 април 2003 г.: 80:48 Минути за продължения

Анахайм патици 4

Далас звезди 3

Петър Сикора вкара по-малко от минута в петия продължения и патиците спечелиха игра 1 от втория кръг от серията. Анахайм отиде чак до финала за купата на Стенли, преди да загуби от Ню Джърси.

24 април 1996 г.: 79:15 Минути извънредно време

Питсбъргски пингвини 3

Вашингтон Капитали 2

Голът на Петър Недвед в четвъртия продължения завърза серия от откриващия кръг в два мача всеки. Питсбърг би спечелил серията и в крайна сметка загуби от Флорида във финала на Източната конференция.

11 април 2007 г.: 78:06 Минути извънредно време

Ванкувър кануци 5

Далас звезди 4

Кануците откриха плейофите с любезност на победата на гола на Хенрик Седин в четвъртия извънреден период. Ванкувър ще надделее в седем мача и ще бъде елиминиран във втория кръг от евентуалните шампиони от Анахайм.

23 март 1943: 70:18 Минути за извънреден труд

Кленови листа от Торонто 3

Детройт Червени крила 2

Джак Маклийн вкара за Лийфс в четвъртия овъртайм, завързвайки полуфиналната серия в един мач всеки, но Детройт продължи да печели сериите и купата на Стенли.

4 май 2008 г.: 69:03 Минути за продължения

Далас звезди 2

Сан Хосе Акули 1

Голът на Брендън Мороу заложи игра шест за Звездите в четвъртия продължения, като елиминира Сан Хосе и изпрати Далас на финала на Западната конференция.

28 март 1930: 68:52 Минути извънредно време

Монреал Канадски 2

Ню Йорк Рейнджърс 1

Гол на Гъс Ривърс в четвъртия ОСТ даде на Монреал първата игра в полуфинал на най-доброто от три. Канадците пометеха Рейнджърс, след това Бруинс, за да спечелят Купата на Стенли.

18 април 1987: 68:47 Минути за извънреден труд

Ню Йорк Айлъндърс 3

Седмият мач от серията от началния кръг премина в четири извънредни периода, преди Pat LaFontaine да го спечели за Islanders. Те ще продължат да губят от Филаделфия в седем мача във втори кръг.

Игра не съвсем-като-дълга

Играта не е продължила достатъчно дълго, за да направи този списък от 2008 г. насам, но поне един от тях натисна часовия часовник малко оттогава. Мариан Габорик проби задънена улица за нюйоркските рейнджъри срещу „Вашингтон Капиталс“ през полуфинала на конференцията през 2012 г. Играта продължи 54:41 минути в продължения. Ню Йорк спечели с 2: 1.