Преброяване на зимни олимпийски медали за 2010 г. по държави

Съдържание:

Anonim

Зимните олимпийски игри 2010 г. се проведоха във Ванкувър, Британска Колумбия, Канада, от 12 до 28 февруари. Участваха над 2600 състезатели, а спортисти от 26 различни страни спечелиха медали. САЩ излязоха на върха в броя на медалите - спечелиха общо 37 - докато страната домакин Канада спечели най-много злато, с 14.

Канада, САЩ поставят рекорди

Интересно е, че Канада най-накрая спечели медал на олимпийски игри, на които беше домакин, след като беше напълно изключена от медалите на предишните олимпийски игри, които беше домакин, в Калгари през 1988 г. и на Летните игри в Монреал през 1976 г.

И по този начин Канада счупи и рекорда за най-много златни медали, спечелени от всяка страна на една зимна олимпиада. САЩ също счупиха рекорда за най-много медали, заснети от една страна на една зимна олимпиада.

Някои изтъкнати американски спортисти се откроиха на Игрите. Шон Уайт спечели второто си поредно олимпийско злато на полутръбата във Ванкувър, като преди това спечели в събитието на Зимните игри 2006 г. в Торино, Италия. Боде Милър спечели златни, сребърни и бронзови медали в алпийските ски, а американският отбор по хокей на лед спечели сребърен медал на Игрите, точно зад Канада, която спечели златото в олимпийския турнир.

Медални дизайни

Медалите сами по себе си имаха уникални дизайни според Международния олимпийски комитет:

"Отпред (отпред), олимпийските пръстени (са) са отбелязани с релеф, придружени от дизайни на аборигени, взети от произведението на орка, произведено от лазер и създаващо впечатление за допълнителна текстура. На обратната страна, (са) официалното име на Игрите в Английски и френски, двата официални езика на Канада и Олимпийското движение. Присъстват също емблемата на Олимпийските зимни игри 2010 г. и името на съответния спорт и събитие."

Освен това, за първи път в олимпийската история, всеки един медал е имал "уникален дизайн", според Ройтерс. "Никой от два медала не си прилича", каза за информационната агенция Омер Арбел, художник във Ванкувър, който съ-проектира медалите. „Тъй като историята на всеки спортист е напълно уникална, почувствахме, че всеки спортист (трябва) да вземе вкъщи различен медал“,

Медалът отчита

Резултатите от медалите в таблицата по-долу са сортирани по класиране, страна, следвана от числата злато, сребро и бронз, всяка държава спечелена, последвана от общия брой медали.